Jak osiągnąć zwrot inwestycji w wysokości 4525% i robić to, co się kocha? - PerfectCircle business coaching & teal organizations
Casestudy

Jak osiągnąć zwrot inwestycji w wysokości 4525% i robić to, co się kocha?

Grzegorz Marek, absolwent Akademii Coachingu Biznesowego i Executive Coachingu PerfectCircle®️, rozwój osobisty pasjonował od zawsze. Jako doświadczony dyrektor handlowy, w pewnym momencie zaczął prowadzić szkolenia, ale nie były to jeszcze ukierunkowane działania. Wszystko zmieniło się, gdy trafił na webinar Marka Wzorka i podjął spontaniczną decyzję o zostaniu certyfikowanym coachem biznesowym.

Od momentu uzyskania przez Grzegorza certyfikatu coacha biznesowego do zdobycia pierwszych dwóch kontraktów minęły niecały trzy miesiące! Akademia Coachingu Biznesowego i Executive Coachingu PerfectCircle®️ kosztowała wtedy 4.800 złotych, a ekipa Marka Wzorka pomogła naszemu bohaterowi uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 4.000 złotych. Po pół roku Grzegorz pozyskał kolejne dwa kontrakty opiewające na sumę 37 tysięcy złotych. Oznacza to, że jego zwrot inwestycji ROI to aż 4525%!

Cele i efekty nauki w Akademii Coachingu PerfectCircle®️

W niespełna pół roku po ukończeniu przez Grzegorza Akademii, efekty szkolenia przerosły wszelkie oczekiwania.

Cel 1: Zostanie certyfikowanym coachem biznesowym

Efekty:

  • Grzegorz otrzymał certyfikat coacha biznesowego oraz nauczył się pracy z potencjalnym klientem. Utwierdził się także w przekonaniu, że zmiana to proces i trzeba przejść przez wszystkie jego elementy.
  • Nasz bohater otrzymał narzędzia do pracy z Klientem oraz zyskał wiedzę z marketingu i sprzedaży, niezbędną do prowadzenia własnej działalności.
  • Grzegorz dołączył do społeczności absolwentów Akademii – #PerfectCircleCommunity.

Cel 2: Budowa marki osobistej

Efekty:

  • Dzięki zajęciom w Akademii, Grzegorz dostrzegł i zmienił niesprzyjające mu wzorce myślenia i nawykowe działania. Przestawił się z myślenia: “będę coachem” na “jestem coachem”. A podczas kursu wartości uświadomił sobie, jaką wartość jest w stanie dać innym.
  • Grzegorz zaczął otwarcie mówić o tym, że prowadzi coaching biznesowy, co sprawiło, że Klienci sami do niego przyszli.

Cel 3: Rozwój własnej działalności

Efekty:

  • Grzegorz zdobył pierwsze dwa kontrakty w 3 miesiące po otrzymania certyfikatu coacha biznesowego.
  • Pół roku po ukończeniu szkolenia, zdobył kolejne dwa kontrakty, opiewające na kwotę 37 tysięcy złotych. Dzięki temu jego zwrot z inwestycji wyniósł ROI = 4525%

Grzegorz podkreśla, jakie ogromne znaczenie miała dla niego zmiana sposobu myślenia.

“Kluczem jest przestawienie naszego myślenia na fakt, że jest się coachem. To w połączeniu z moim dotychczasowym doświadczeniem, umożliwiło mi pozyskanie klientów. Ważne jest również budowanie swojej marki osobistej. Osoby, która nie szuka klienta, bo proces coachingowy, który prowadzi, jest na najwyższym poziomie. Jest fachowcem w tej dziedzinie i klienci sami się do niej zgłaszają. Daje to ekskluzywność usługi. A jak wiadomo, im coś jest mniej dostępne, tym bardziej jest pożądane.”

Podsumowanie

“Nawet jeśli nie myślisz o prowadzeniu procesów coachingowych, to dzięki temu kursowi możesz na nowo odkryć samego siebie i swój potencjał. Zaś dla osób, które chciałyby zacząć działać w zawodzie coacha, moim zdaniem jest to świetne miejsce. Największą przewagą tego kursu jest fakt, że nie tylko uczy wykorzystywać narzędzia coachingowe, ale przede wszystkim pokazuje, jak przeprowadzić skuteczny sześciomiesięczny proces coachingowy.”