Sprawdź, jakim jesteś szefem - PerfectCircle business coaching & teal organizations
Blog

Sprawdź, jakim jesteś szefem

coaching

Tylko 62% pracowników w Polsce ocenia poziom zaufania między sobą a przełożonym jako odpowiedni. Również blisko 60% pracodawców reaguje w przypadku niskich wyników lub braku realizacji celów. Mniej niż połowa przedsiębiorców zauważa i docenia indywidualny wkład pracowników w osiągnięcia firmy, wykazuje motywujący sposób działania i wspiera podwładnych, dając im cenne wskazówki do rozwoju kompetencji i umiejętności pracowników (Aon Hewitt, 2013-2014).

Do której grupy pracodawców należysz? Pamiętaj, że właściwie każdego dnia możesz wprowadzić zmiany w swoim systemie zarządzania i sposobie komunikacji. W procesie zmian bardzo istotna jest informacja zwrotna, której udzielić mogą ci osoby, z którymi współpracujesz. Bądź przygotowany na dyskusję w atmosferze szacunku i otwartości.

                Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak pracownicy oceniają Ciebie w roli przełożonego, zapytaj ich o to w taki sposób, aby umożliwić im szczerą i pełną odpowiedź. Zadbaj o relację, którą budujesz w zespole. Poprowadź rozmowę w odpowiednim miejscu i czasie. Wyraź gotowość na dialog swoją postawą. Atmosfera zaufania na ogół sprzyja większej otwartości pracowników, którzy mogą być gotowi na to, aby wskazać Ci zdecydowane atuty i obszary do zmian na gruncie zarządzania. Zadaj konkretne pytania, które będą dotyczyły szczegółów Twojej pracy, odnosząc się do komunikacji w firmie, sposobu zarządzania i delegowania zadań. A co, jeśli to nie działa?

Pytania, które pomogą ci ocenić samego siebie na stanowisku lidera:

  • Jak oceniasz siebie w roli lidera, w skali od 1 do 10?
  • Jak bardzo twoi pracownicy są zaangażowani w wykonywanie obowiązków?
  • W jaki sposób wpływasz na zaangażowanie pracowników?
  • Na ile Twój sposób motywowania pracowników jest skuteczny?
  • Co robisz, aby umożliwić pracownikom osiąganie sukcesów?
  • Jak pracownicy czują się w środowisku pracy w twojej firmie?

Aby rozwijać się w roli lidera, możesz skorzystać z procesu coachingowego z doświadczonym coachem biznesowym z PerfectCircle®️. W trakcie tego procesu określimy bieżącą sytuację oraz Twoje potrzeby. Przejdziesz z coachem przez proces zmiany, uczenia się nowych umiejętności, wzmacniania swoich pozytywnych stron, realizacji Twojego celu. Dowiesz się, w jaki sposób Twoje działanie przybliżą Cię lub oddalą w realizacji osobistych celów. Zauważysz szybkie rezultaty. Skupisz się na działaniu i samym sobie, albo też na rozwoju własnej firmy. Dla łatwego zbadania Twojego stylu przywództwa, kultury organizacyjnej, jaką tworzysz z zespołem, opracowaliśmy krótkie badanie Q26.pl, do którego Cię teraz zapraszamy: www.q26.pl

Nie czekaj! Wejdź na kolejny poziom rozwoju jako lider. Skorzystaj z badania Q26.pl, albo od razu napisz info@perfectcircle.pl lub zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną presesję coachingu biznesowego.